در کشور ما با اینکه در برخی از سالن های زیبایی که آرایش عروس حرفه ای انجام می دهند، تخصص های متفاوتی وجود دارد که صرفا به کوتاهی مو یا خدمات رنگ مو می پردازند، با این حال اصطلاح “هیر استایلیست (Hair stylists)” شناخته شده نیست. و این در حالیست که در برخی از کشورها، هیراستایلیست ها نه تنها به عنوان حرفه ای جداگانه شناخته می شوند بلکه از اهمیت زیادی نیز برخوردارند. از این رو در ادامه هفت تا از بهترین هیر استایلیست ها یا همان متخصصین موی جهان را معرفی می کنیم.

دیوید مالت (David Mallet)

دیوید مالت یک آرایشگر ساکن پاریس است و آرایشگاهی به نام “Salon de Coiffeur” دارد. مشتریان او تنها با وقت قبلی می توانند وارد آرایشگاه شوند و معمولا برای دریافت نوبت، سه هفته در صف انتظار می مانند. همچنین دیانه کروگر، کیت وینسلت بازیگر فیلم تایتانیک، جولیان مور بازیگر فیلم بچه های مردان، شارون استون هنرپیشه آمریکایی، پنه لوپه کروز بازیگر اسپانیایی و ماریون کوتیار بازیگر و خواننده فرانسوی از جمله مشتریان مشهور این آرایشگر معروف می باشند.

تد گیبسون (Ted Gibson)

تد گیبسون یک آرایشگر مو در نیویورک است که آرایشگاهی در همان شهر دارد. اگرچه همیشه نوبت گرفتن از آرایشگاه او سخت است، اما مشتریان از قبل سعی می کنند وقتی رزرو کنند. کوتاهی و طراحی مو در سالن او حدودا 1650 دلار هزینه دارد و آنجلینا جولی هنرپیشه معروف آمریکایی، ان هتوی بازیگر و خواننده آمریکایی، زویی سالدانا بازیگر سریال آواتار، اشلی گرین مدل آمریکایی و بازیگر فیلم گرگ و میش و میلا کونیس بازیگر فیلم کمدی فراموش کردن سارا مارشال از جمله مشتریان مشهور او می باشند.

سرگ نورمانت (Serge Normant)

سرگ نورمانت یک طراح مو در نیویورک است که برای مشتریان مدل مو طراحی می کند. مشتری برای ملاقات با او باید از قبل نوبت بگیرد و جولیا رابرتس بازیگر فیلم کمدی زن زیبا، سارا جسیکا پارکر بازیگر و تهیه کننده آمریکایی، جنیفر کانلی بازیگر فیلم یک ذهن زیبا، ریچل وایس بازیگر و مانکن انگلیسی و گوئینت پالترو بازیگر معروف فیلم شکسپیر از جمله مشتریان معروف این طراح مو می باشند.

هیرو هاراگوچی (Hiro Haraguchi)

هیرو هاراگوچی طراح موی معروفی در نیویورک است که به پزشک مو معروف است. او معتقد است هر مشتری مشکلی دارد اما مشکل هیچ کدام از آن ها یکسان نیست. در نتیجه هر کدام از مشتریان به راه حل جداگانه ای نیاز دارند. برای مثال اگر مشتری، صورت پهنی دارد باید مدل مویی داشته باشد که صورتش را باریک تر نشان دهد یا اگر موهای مجعد و وزی دارد، باید از مواد صاف کننده استفاده کند. هیروهاراگوچی می گوید این وظیفه ی من است که نقص موی مشتری را پیدا کرده و آن را برطرف کنم. همچنین او قبل از کوتاهی سوالاتی درباره سبک زندگی، نحوه نگرش فرد به مو و تصویر خودش  می پرسد و با در نظر گرفتن چنین مواردی برای هر مشتری، نسخه ی جداگانه ای ارائه می دهد. هیرو هاراگوچی سالنی به نام خودش در شهر نیویورک دارد و ورا ونگ طراح لباس معروف ساکن نیویورک و لیسا کودرو نویسنده و بازیگر سریال فرندز از جمله مشتریان مشهور هیروهاراگوچی می باشند.

تریسی کانینگهام (Tracey Cunningham)

تریسی کانینگهام آرایشگری در بورلی هیلز در کالیفرنیا است که به رنگ مو معروف می باشد. و بسیاری از افراد مشهور دوست دارند موهایشان را به تریسی بسپرند. تریسی بیش از دو دهه در خط مقدم رقابت در عرصه مو قرار داشته و استعداد خود را در برخی از معتبر ترین سالن های لس آنجلس پرورش داده است و در حال حاضر سالن خود را دارد. او می گوید من می خواهم مشتریانم همیشه خوب به نظر برسند و مشتریان مشهوری مانند جنیفر لوپز، کامرون دیاز هنرپیشه و مانکن آمریکایی، درو بریمور تهیه کننده و هنرپیشه مطرح هالیوود، اما استون بازیگر آمریکایی و امی آدامز بازیگر فیلم جنگجو دارد.

ماری رابینسون (Marie Robinson)

ماری رابینسون آرایشگر معروفی در نیویورک است که در زمینه رنگ مو تخصص دارد. و از کودکی به این زمینه علاقه داشته و اولین بار در سن 18 سالگی موهای خودش را رنگ کرده است. او برای انتخاب رنگ مو، به عناصر زیبایی شناسی اهمیت زیادی می دهد و خودش حدودا ده سال است که رنگ موی پلاتینی دارد. ماری سالنی به نام خودش در نیویورک دارد که مشتریان برای گرفتن نوبت باید از سه هفته قبل تماس بگیرند. همچنین بازیگران مشهوری چون میشل ویلیامز، ناتالی پورتمن، کریستن استوارت، هدر گراهام و مریسا تومی از جمله مشتریان او می باشند.

اندی لیکامپت (Andy LeCompte)

اندی لیکامپت یکی از آرایشگران معروف لس آنجلس است و اولین بار در سال 2008 سالن خود را افتتاح کرده و اکنون در لس آنجلس، آرایشگاه دارد. هزینه خدمات مو در آرایشگاه او حدودا 500 دلار است و افراد مشهوری مانند ریس ویترسپون بازیگر و تهیه کننده آمریکایی، کیتی هلمز بازیگر فیلم داوسون کریک، مگان فاکس بازیگر سریال ترانسفورمر و دمی مور بازیگر آمریکایی فیلم چند مرد خوب از مشتریان او می باشند.

در نهایت می توان گفت، یک آرایشگر حرفه ای هنگام انتخاب مدل مو، آرایش و میکاپ، رنگ مو و …، تنها به مدل انتخابی مشتری از روی مجله ی مد توجه نمی کند و موارد بسیاری مانند سبک زندگی، سن، شکل هندسی صورت، نواقص موجود، جنس مو و … را در نظر می گیرد. بنابراین انتخاب یک سالن زیبایی خوب که از یک کادر حرفه ای و آرایشگران با تجربه، تشکیل شده است، اهمیت زیادی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *